Śpiewnik Domowy na Lubelszczyźnie – Muzeum Zamoyskich w Kozłówce


Piątek, 30 sierpnia 2019, godz. 16:00
Bilety – wstęp wolny

 

Ten koncert już się odbył.Śpiewnik Domowy na Lubelszczyźnie

Koncert Kameralny

Marina Konovalova – sopran
Ekaterina Barbaszewa – sopran
Anna Samokhina – sopran
Serafima Golovacheva – sopran
Aiman Satybaldiyeva – sopran
Lyutsia Italyanskaya – mezzosopran
Vera Nikonova – mezzosopran
Oleg Alexandrov – baryton 
Seweryn Ropenga – bas
Konstantin Odegov – fortepian
Vladimir Vorobyev – fortepian
Małgorzata Mierczak – słowo o muzyce

Program:
Arie z oper Stanisława Moniuszki: „Halka”, „Straszny dwór”,
„Paria”, „Verbum nobile”, „Hrabina”, „Rokiczana”,
Arie oraz fragmenty z oper: P. Czajkowskiego, A. Dvořáka,
Ch. Gounoda, M. Glinki, B. Smetany, R. Wagnera, G. Verdiego 
 

„Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie" to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest upowszechnianie twórczości Stanisława Moniuszki w małych miejscowościach Lubelszczyzny. Na przedsięwzięcie składa się 15 koncertów kameralnych dla szkół i dorosłej publiczności, realizowanych w gminnych ośrodkach kultury. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Podczas koncertu w Kaplicy Pałacowej w Kozłówce wystąpią młodzi soliści z Europy Wschodniej, absolwenci prestiżowych akademii muzycznych, którzy zostali wytypowani do udziału w projekcie w ramach prac Międzynarodowych Warsztatów Operowych w Karkonoszach przez prof. Elisabeth Wilke, dziekana Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, wieloletnią solistkę Semperoper w Dreźnie. Solistom akompaniować będą znakomici pianiści z Moskwy – Konstantin Odegov oraz Vladimir Vorobiov, którzy mieli także swój udział w doborze repertuaru.
W programie znajdą się fragmenty arii pochodzące z oper Stanisława Moniuszki oraz fragmenty dzieł innych współczesnych Moniuszce kompozytorów europejskich. Koncert poprowadzi dr Małgorzata Mierczak, polsko-austriacka śpiewaczka, muzykolog (doktorat na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu), organizatorka wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą.

Miejsce – Kaplica Pałacowa Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca