Anna Michałowska

Artystka i wokalistka. Została zaproszona w 2013 roku do projektu Włodka Pawlika zatytułowanego „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz.
Artystka dzięki pomocy między innymi fanów wydała w 2017 roku autorski krążek „Snów Pejzaże”. Oprócz wspomnianego albumu wzięła udział w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Na co dzień udziela się także jako wykładowca na UMCS w Lublinie, jako pedagog w Szkole Muzycznej II st., jak również prowadzi zajęcia warsztatowe dla dorosłych amatorów przy Dzielnicowym Domu Kultury Węglin w Lublinie.
Artystka jest aktywna na polu pedagogicznym. Jej klasa wokalna na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS cieszy się wielkim uznaniem zarówno studentów jak i pedagogów. Prowadzi również swoją klasę jazzu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego.
To co wyróżnia wokalistkę to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki – od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne.