Dawid Jarząb

Absolwent dyrygentury symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego oraz dyrygentury chóralnej w klasie prof. Alana Urbanka w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2013 został korepetytorem w Polskim Narodowych Chórze Młodzieżowym, a rok później pełnił tam funkcję dyrygenta-asystenta. Na profesjonalnej scenie zadebiutował w styczniu 2014 roku. W roku 2015 został Kierownikiem Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi, którą to funkcję pełnił do 2017 roku.
Występował z Chórem i Orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi, Chórem Filharmonii Wrocławskiej (NFM), Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej, a także Akademicką Orkiestrą Symfoniczną oraz Kameralną Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Był asystentem Wojciecha Rodka w Teatrze Wielkim w Łodzi przy produkcji opery Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego (2016) oraz baletu Spartacus Chaczaturiana (2017).
Bierze udział w inicjatywach edukacyjnych, pracując z młodzieżą i dziećmi. W latach 2016-2018 był dyrygentem podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych
w Łańcucie oraz Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Bachotku.  Współpracował również przy projekcie „Śpiewająca polska”.
Jest laureatem I nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu (2013), a także III nagrody oraz Nagrody Specjalnej za najlepszą interpretację utworu Claudia Monteverdiego na VI Międzynarodowym Turnieju Dyrygentury Chóralnej W stronę Polifonii (2014). Jest również finalistą VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów w Białymstoku (2016) oraz uczestnikiem I Konkursu Dyrygenckiego Muzyki Nowoczesnej w Brescii (2018).
Od 2018 jest doktorantem w klasie dyrygentury symfoniczno- operowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
 fot. Michał Wicher