Ilona Drozd

Ilona Drozd - Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie perkusji prof. Jorge L. Valcarcel Gregorio, którą ukończyła z wyróżnieniem. Współpracowała z orkiestrami Teatru Muzycznego w Lublinie, Teatru Muzycznego w Łodzi, Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi, Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, Filharmonii Kaliskiej oraz Opery na Zamku w Szczecinie. Z Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej związana od 2003 roku - najpierw jako muzyk doangażowany, a od roku 2012 jako muzyk orkiestrowy. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach perkusyjnych i orkiestrowych w Żaganiu, Szczecinie, Koszalinie, Warszawie, Lublinie i Łodzi pod okiem wielu profesorów z Polski i zagranicy. 

Jest laureatką Nagrody GRAND PRIX w IV Otwartym Konkursie Wibrafonowym w Opolu. W swoim dorobku artystycznym ma także nagranie płyty "Laudamus Te..." z Chórem Politechniki Lubelskiej i zespołem perkusyjnym Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie. 

Czynnie uczestniczy w kulturalnym życiu Lublina jako muzyk solista i kameralista, jednocześnie odnosząc sukcesy pedagogiczne - jest nauczycielem gry na instrumentach perkusyjnych w szkołach muzycznych na terenie woj. lubelskiego.