Lub-smyki: „Kolęda z Babcią i Dziadkiem”


Niedziela, 20 stycznia 2019, godz. 10:00
Bilety 30 zł (osoba dorosła)
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył.10.00 Lub-smyki  12.00 Młodzi Melomani

„Kolęda z Babcią i Dziadkiem”

Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
Dawid Jarząb – dyrygent
dr Grażyna Połuszejko opowie o obyczajach domu polskiego w okresie Świąt Bożego Narodzenia
Studenci muzykologii KUL – rekonstrukcja tradycyjnych kolęd
dr hab.  Tomasz Rokosz – opieka merytoryczna
 

Dom polski i jego bożonarodzeniowe tradycje, w tym najważniejsza jaką jest wspólny śpiew kolęd. Choć czasy się zmieniały, a wraz z nimi i kolęda, to sam zwyczaj pozostał po do dzisiaj. Barwna opowieść przeniesie nas do szlacheckiego domu, w którym zabrzmią kolędy w różnorodnych opracowaniach. Nie zabraknie także tych  śpiewanych wspólnie, czy rekonstrukcji najstarszych tradycji kolędniczych.  
LUB-SMYKI – koncert dla niemowląt i dzieci młodszych do 0-3 lat. Na czas koncertu  muzyczna przestrzeń jest przygotowana z uwzględnieniem szczególnych potrzeb najmłodszych odbiorców sztuki. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami słuchają koncertu na scenie siedząc na specjalnie przygotowanych dywanikach.  Koncerty dla Smyków odbywają się o godz. 10:00.
Koncerty dla dzieci w Filharmonii Lubelskiej są cyklicznym wydarzeniem  skierowanym do młodej lubelskiej publiczności, rozpoczynając od tych najmłodszych. Promujemy  ideę, że na kontakt z wartościową muzyką nigdy nie jest za wcześnie, a przyzwyczajenia słuchowe i udział w kulturze od najmłodszych lat kształtują kolejne pokolenia świadomych odbiorców muzyki.  Podczas niedzielnych spotkań Młodzi Melomani mają możliwość słuchania muzyki wokalnej i instrumentalnej, a także aktywnego udziału w wykonywaniu muzyki poprzez grę na instrumentach, czy wspólny śpiew. Familijne spotkania z muzyką odbywają się w niedzielne przedpołudnia w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

Partner Filharmonii