Artyści estrady: U Studni


Niedziela, 13 stycznia 2019, godz. 17:00
Bilety 40, 30, 20 zł
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył.Komu bliskie są klimaty ballad Adama Ziemianina, Edwarda Stachury, Wojtka Bellona, Józefa Barana ten z przyjemnością weźmie udział w koncercie zespołu „U Studni”, projektu artystycznego, który w umiejętny sposób przybliża słuchaczom poezję śpiewaną.  
Artyści tworzący zespół „U Studni” wywodzą się z grupy Stare Dobre Małżeństwo, gdzie przez ponad dwadzieścia lat współtworzyli niezwykły nastrój koncertów słynących z nie tylko z oryginalnych tekstów, ale i niebanalnej muzyki.  
Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U Studni”. Z kolei liryzm tekstów wytrawnych autorów, z których płynie dystans do otaczającego nas świata, spokojna radość życia i wiara w lepsze jutro w harmonijnym współbrzmieniu dźwięków i głosów tworzą poetycką symfonię – klarowną i autentyczną –  wzmacniającą intensywność przeżycia słuchaczy. Zespół brzmi jednocześnie swojsko i świeżo.
Zespół ma w swoim dorobku trzy płyty: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014) oraz Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), które przygotowali z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu. Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

Więcej o członkach zespołu:

Dariusz Czarny - znakomity gitarzysta i aranżer. Swoją karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie. Jego fascynacją od początku była muzyka country. Członek zespołów Konwój i Hagoka Band. Występował na festiwalu country w Mrągowie, m.in. z Tomaszem Szwedem i Georgem Hamiltonem. W zespole Stare Dobre Małżeństwo zaistniał w 2006 roku, wnosząc nowe podejście do aranżacji piosenek.
Joanna Radzik, studentka ostatniego roku Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zastępuje Wojciecha Czemplika, który rozpoczął współpracę z zespołem Pani Stanisławy Celińskiej. Bardzo utalentowana i niezwykle kompetentna skrzypaczka. Wprowadziła do zespołu młodzieńcze ożywienie, świeżość i wrażliwość.
Z kolei Ola Kiełb-Szawuła – w zespole Stare Dobre Małżeństwo śpiewała w latach 1984-1989. Obdarzona łatwo rozpoznawalnym, aksamitnym głosem, wspomaga zespół nie tylko wokalnie – gra także na gitarze, ale przede wszystkim komponuje piękne piosenki, jak również sama często pisze słowa. A jej specjalność to karkołomne wokalizy.
Robert Jaskulski - człowiek wielu zawodów, ale jego największą pasją jest gitara basowa.
Ryszard Żarowski - gitarzysta wywodzący się z kręgów piosenki turystycznej. Założyciel zespołu Małolepsi, autor piosenek, które wylansowali za niego przyjaciele z zespołów AKT-Wrocław i SETA. Współpracował przez krótką chwilę z zespołem Bez Idola. Od 1989 do 2012 muzyk zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Skład zespołu:

Dariusz Czarny – gitary, śpiew
Joanna Radzik – skrzypce
Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew
Robert Jaskólski – gitara basowa
Ryszard Żarowski – gitary, śpiew
oraz gościnnie: Adam Ziemianin – poeta

U Studni

Spotkamy się kiedyś u studni
Wkoło będzie zielono
Nasze żony będą odświętne
Nawet wódkę wypić pozwolą

Spotkamy się kiedyś u studni
Takiej zwykłej - z kołowrotem
Woda w niej będzie chłodna
W świat uwierzymy z powrotem

Spotkamy się u studni
Być może że na drugim świecie
Bóg przecież jest łaskawy
I pewnie da nam tę pociechę

Spotkamy się kiedyś u studni
Z wiecznie żywą wodą
Bellona też zaprosimy
On przecież będzie polewał

Spotkamy się u studni
I będziemy znów tacy młodzi
Nasze żony będą piękne
Nam wódka nie będzie szkodzić