Młodzi melomani: Narodowe śpiewanie


Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 12:00
Bilety 20, 10 zł
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył.10.00 Lub-smyki  12.00 Młodzi Melomani

Narodowe śpiewanie

Chóry projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska regionu lubelskiego

Anna Kabulska – fortepian
Męski Zespół Śpiewaczy „Pojezierze”

 

Przybyli ułani pod okienkoRozkwitały pąki białych różJak to na wojence ładnie i wiele innych pieśni patriotycznych zabrzmi podczas listopadowego przedpołudnia. „Narodowe śpiewanie” to szczególny koncert, podczas którego wspólnym śpiewem przypomnimy ważne wydarzenia z naszej historii zawarte w pieśniach patriotycznych. Przed koncertem, w kąciku plastycznym, na filharmonicznym foyer wykonamy kotyliony i flagi, które stworzą scenografię tego patriotycznego spotkania, wieńczącego rok 100-lecia niepodległości.

MŁODZI MELOMANI – to melomani w wieku od 4-12, którzy w ślad za dorosłymi, rodzicami-opiekunami, zasiądą na widowni, aby wejść w przestrzeń dojrzałego odbiorcy muzyki. Udział w koncercie nie jest jednak pozbawiony interakcji z prowadzącą i muzykami. Młodych Melomanów zapraszamy na koncerty w niedziele na godz. 12:00

Koncerty dla dzieci w Filharmonii Lubelskiej są cyklicznym wydarzeniem  skierowanym do młodej lubelskiej publiczności, rozpoczynając od tych najmłodszych. Promujemy  ideę, że na kontakt z wartościową muzyką nigdy nie jest za wcześnie, a przyzwyczajenia słuchowe i udział w kulturze od najmłodszych lat kształtują kolejne pokolenia świadomych odbiorców muzyki.  Podczas niedzielnych spotkań Młodzi Melomani mają możliwość słuchania muzyki wokalnej i instrumentalnej, a także aktywnego udziału w wykonywaniu muzyki poprzez grę na instrumentach, czy wspólny śpiew.  Familijne spotkania z muzyką odbywają się w niedzielne przedpołudnia w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

Partner Filharmonii