Lub-smyki: Narodowe śpiewanie


Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 10:00
Bilety 30 zł (osoba dorosła)
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył.10.00 Lub-smyki 12.00 Młodzi Melomani

Narodowe śpiewanie

Chóry projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska regionu lubelskiego

Anna Kabulska – fortepian
Męski Zespół Śpiewaczy „Pojezierze”

 

Przybyli ułani pod okienko, Rozkwitały pąki białych róż, Jak to na wojence ładnie i wiele innych pieśni patriotycznych zabrzmi podczas listopadowego przedpołudnia. „Narodowe śpiewanie” to szczególny koncert, podczas którego wspólnym śpiewem przypomnimy ważne wydarzenia z naszej historii zawarte w pieśniach patriotycznych. Przed koncertem, w kąciku plastycznym, na filharmonicznym foyer wykonamy kotyliony i flagi, które stworzą scenografię tego patriotycznego spotkania, wieńczącego rok 100-lecia niepodległości.

LUB-SMYKI – koncert dla niemowląt i dzieci młodszych do 0-3 lat. Na czas koncertu  muzyczna przestrzeń jest przygotowana z uwzględnieniem szczególnych potrzeb najmłodszych odbiorców sztuki. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami słuchają koncertu na scenie siedząc na specjalnie przygotowanych dywanikach.  Koncerty dla Smyków odbywają się o godz. 10:00.

Koncerty dla dzieci w Filharmonii Lubelskiej są cyklicznym wydarzeniem  skierowanym do młodej lubelskiej publiczności, rozpoczynając od tych najmłodszych. Promujemy  ideę, że na kontakt z wartościową muzyką nigdy nie jest za wcześnie, a przyzwyczajenia słuchowe i udział w kulturze od najmłodszych lat kształtują kolejne pokolenia świadomych odbiorców muzyki.  Podczas niedzielnych spotkań Młodzi Melomani mają możliwość słuchania muzyki wokalnej i instrumentalnej, a także aktywnego udziału w wykonywaniu muzyki poprzez grę na instrumentach, czy wspólny śpiew.  Familijne spotkania z muzyką odbywają się w niedzielne przedpołudnia w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

Partner Filharmonii