Zewnętrzny organizator: Michał Bajor


Niedziela, 02 grudnia 2018, godz. 18:00
Bilety 100, 90, 80 zł
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył.
Michał Bajor/ „Od Kofty... do Korcza”

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat  wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Dwupłytowa kolekcja „Od Kofty... do Korcza”, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, to dwudziesta pozycja w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: „Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek”.

Na repertuar jubileuszowego koncertu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o które od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i  interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Program koncertu:

1.    Oddaj mi samotność
2.    Mandalay
3.    Chciałbym
4.    Albertyna
5.    Nie trzeba mówić nic
6.    Femme fatale
7.    Nasza niebezpieczna miłość
8.    Ja wbity w kąt
9.    Naszych matek maleńkie mieszkanka
10.    Taka miłość w sam raz
11.    Stonowany luz
12.    Chwila
13.    Co to jest czułość
14.    Co ma przeminąć, to przeminie

Sprzedaż biletów:

Kasa Filharmonii Lubelskiej,
tel. 81 53-15-112

Kulturomaniak, E.Leclerc, ul. T. Zana 19

Sprzedaż on-line:

www.eventim.pl
www.biletyna.pl

Bilety zbiorowe:

tel. 601-98-12-42
agencjakoncertowannn@op.pl