Adam Krzeszowiec

Urodzony w 1987 roku Katowicach. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Pawła Głombika. Studiował również w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii pod kierunkiem prof. Fransa Helmersona oraz w Chapelle Musicale Reine Elisabeth w Brukseli pod kierunkiem Gary’ego Hoffmana.
Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, gdzie doskonalił swoje umiejętności współpracując ze światowej sławy wiolonczelistami, takimi jak Heinrich Schiff, Miklós Perényi, Gustav Rivinius, David Geringas, Pieter Wispelwey.
Jest laureatem międzynarodowych konkursów wiolonczelowych w Londynie, Paryżu, Hradec, Warszawie, Katowicach, Dąbrowie Górniczej.
Występował jako solista i kameralista w największych salach Europy, takich jak Wigmore Hall w Londynie, Victoria Hall w Genewie, Salle Gaveau w Paryżu czy Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.
Współpracował ze światowej sławy artystami, takimi jak m.in. Maria Joăo Pires, Augustin Dumay, Gary Hoffman, Mischa Maisky, Christian Arming, Michael Tabachnik oraz orkiestrami, m.in. NOSPR, Sinfonia Varsovia, Brussels Philharmonic, Orchestre Philharmonic Royal de Liege, Kansai Philharmonic Orchestra, „Arcata” Stuttgart Kammerorchester, Orchestre Royal de Chambre de Wallonie, Orkiestra Kameralna AUKSO, Bratysławska Orkiestra Kameralna, Leopolis Chamber Orchestra.
Brał udział w prestiżowych festiwalach muzycznych w Verbier, Sommets Musicaux Festival w Gstaad, International Music Academy - Switzerland in Rolle, Schleswig-Holstein Musik Festival, Casals Festival w Prades, PODIUM Festival, Hemsing Festival.
Od 2010 roku tworzy duet z pianistką Anną Krzeszowiec, z którą otrzymał Grand Prix na 11. Kon- kursie Muzycznym „Premio Citta di Padova” w Padwie (Włochy) oraz I nagrodę na Malta International Music Competition w 2014 roku.
Ponadto, od 2011 roku jest członkiem Polish Cello Quartet, z którym regularnie koncertuje i corocznie organizuje Międzynarodową Akademię Wiolonczelową w Nysie.
Od 2012 roku jest koncertmistrzem grupy wiolonczel w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz pedagogiem w katedrze instrumentów smyczkowych Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Jest pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Wiolonczelowego odbywającego się cyklicznie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Był stypendystą Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Katowice, Marszałka Województwa Śląskiego oraz laureatem programu stypendialnego „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury. Otrzymał również nagrodę fundacji Yamaha.